بق بقو

بق بقو

و ما برای عروج به آسمان آفریده شدیم

خدایا زمین گیر شدنم را مپسند...

به خود آی؛خود تو جانِ جهانی

من و خواهر کوچکترم

يكشنبه, ۱ مهر ۱۳۹۷، ۰۹:۵۳ ق.ظ

+ خیلی خوش حالم فردا میری مدرسه

_من میرم مدرسه تو خوشحالی، بعدشم من که اصلاً خوش حال نیستم اصلاً هم دلم نمیخواد برم مدرسه ، از درس خوندن بدم میاد ....واای ستایشم تو کلاسمونه انقدد میخونه میخونه بدم میاد منم مجبور میکنه درس بخونم  {جهت کم کردن روی ستایش :/}

+:||||


)خوب شد اینا با سیستم خیلی خوب و خوب و نیاز به تلاش بیشتر  شروع کردن :/

)خدایا این بازیه پروژه و دفاع و فارغ التحصیلیو تمومش کن دیگه جانم به لبم آمد.

)به این درک رسیدم که تغییر دادن آدما بسیار کار سخیتیه خصوص اگر بالغ هم شده باشه . مگه این که چقد بهت ارادت داشته باشه روتو زمین نندازه وگرنه الکی ادعا اینو نکنید که میتونید یه شخص رو درست کنید به لحاظ رفتاری . به شخصه دیگ هیچ وقت این ادعا برای کسی ندارم-_-

موافقین ۶ مخالفین ۰ ۹۷/۰۷/۰۱
بق بقو

نظرات  (۱۴)

عزیزم :))) استدلالش چه باحاله :) خدا حفظش کنه.
پاسخ:
-__- 
کشته مارو از بس میگه ستایش ستایش:))
ممنونم عزیزم 
ان شاءالله خدا عزیزای شمارم حفظ کنه .
۰۱ مهر ۹۷ ، ۰۹:۵۸ میــ๛ آنـہ
تغییر کردن کاری سخت برای آدم ها
تغییر کردن و بیرون رفتن از حالت فعلی و پذیرفتن یک حالت دیگر واقعا برای آدم ها سخت است و احتیاج به اراده بالا دارد.ضرب المثل معروف که می گوید:ترک عادت موجب مرض است. تغییر سخت است چون خودمان آن را سخت می کنیم. محققان در چند تحقیق آینده نگر گروهی را برای چند دهه مورد تحقیقات خود قرار دادند.


تنها سوالی که در این گروه های تحقیقاتی مطرح می شد این بود: چه نوع مهارت هایی باعث پیشرفت در تمام جنبه های زندگی (کار، سلامت، روابط) می شود؟ یکی از یافته های این تحقیقات کشف استراتژی هایی است که افراد موفق هنگام ایجاد تغییر در زندگی به کار می برند.افرادی که در تمام جنبه های زندگی موفق بودند از دو استراتژی مهم برای تغییر استفاده می کردند. اما کسانی که موفقیت های کمتری داشتند تنها از یک استراتژی استفاده می کردند.اولین استراتژی نوآوری است. نوآوری یعنی برداشتن قدم های بزرگ برای رسیدن به اهداف بزرگ.


تلاش های نوآوری میتواند شامل محدودیت های رژیمی، تلاش های ورزشی مثل باشگاه، مربی خصوصی و یا تلاش هایی مثل نظافت و نظم دادن به خانه و محل کار. نوآوری در برخی موقعیت ها بسیار موثر است و تمام کسانی که به موفقیت های بادوام رسیده اند این استراتژی را در زندگی به کار برده اند.

وقتی استراتژی نوآوری به کار نیامد استراتژی دوم به نام کایزن را به کار می برند. کایزن یعنی برداشتن قدم های کوچک برای رسیدن به موفقیت های بزرگ. البته ممکن است این استراتژی زیاد با عقل جور در نیاید.من برای اولین بار وقتی به سخنان یک متخصص دردشناسی برای بیماران سرطانی گوش می کردمبا قدرت قدم های کوچک آشنا شدم. در انتها از شنوندگان خواست به خانه بروند و برای یک دقیقه مدیتیشن انجام دهند. بعد از این که همه رفتند از او پرسیدم یک دقیقه مدیتیشن چه تاثیری می تواند در زندگی آن ها داشته باشد؟ او در پاسخ گفت آیا می دانی مدیتیشن چند سال است که بوجود آمده است؟


گفتم نزدیک به هزاران سال است. پس موافقی که همه این ها درباره مدیتیشن شنیده اند. بعضی از آن ها با خواندن کتاب و آموزش مربی این کار را انجام می دهند اما برای برخی از آن ها این کار کاملا بیهوده است. برای این دسته که اعتقادی به مدیتیشن ندارند شاید یک دقیقه مدیتیشن را انجام دهند اما هرگز به سمت نیم ساعت مدیتیشن نمی روند.اگر همین یک دقیقه ها را انجام دهند تاثیرات آن را می بینند و آن را کنار نمی گذرانند.دیدگاه او درست مثل نتایجی بود که از این تحقیقات به دست آمد. از نظر روانشناسی برداشتن قدم های بزرگ باعث ناامیدی می شود. چون قدم های بزرگ هم برای خود شخص و هم برای اطرافیانش ترسناک است.


ترس مانع پیشروی می شود و همان پاسخ “جنگ یا گریز” در ذهنمان ایجاد می شود. در این موقعیت متوقف می شویم و هیچ قدمی در جهت اهداف برنمی داریم. اما وقتی قدم های کوچک برداریم دیگر پاسخ “جنگ یا گریز” را به موقعیت نمی دهیم.قدم های کوچک منجر به موفقیت های استثنایی در جهت اهداف سلامتی می شود. محققان دریافتند که افراد می تواننددر بازه زمانی یک سال بدون این که قدم به باشگاه بگذارند ۱۰ تا ۲۰ کیلوگرم وزن کم کنند. تنها کاری که در این جهت انجام می دهند پیاده روی بیشتر در طول روز است یا به جای آسانسور از پله ها بالا می روند یا روی پله برقی به جای این که بی حرکت باشند راه می روند یا کمی از دورتر از مقصد مورد نظر ماشین را پارک می کنند و کارهایی از این قبیل.


شاید سوزاندن کالری در روز کمی ناچیز باشد اما در طولانی مدت وزن قابل توجهی کم می کنند. همین تغییرات کوچک به اندازه نیم ساعت باشگاه برای بدن مفید هستند.یکی دیگر از تاثیرات موفقیت آمیزی که قدم های کوچک می تواند داشته باشد نقش تعیین کننده ای است که در روابط زناشویی دارد. یکی از گام های کوچک تعداد توجهاتی است که طرفین در لحظات کمی به یکدیگر می کنند.


پاسخ:
ممنونم عزیزم ... خیلی خوب و مفید بود.

درسته باید قدم  های کوچیک برداشت برای رسیدن به موفقیت ...
که البته خود شخص باید بخواد بالاجبار نمیشه
حسِ رقابت خوبه :)
پاسخ:
آره خوبه اما زیادش نه 
استرس میاره و عصبی میشن هدف رو فراموش میکنند.
۰۱ مهر ۹۷ ، ۱۰:۰۵ میــ๛ آنـہ
انگیزه های متفاوتی میتونه فعل خواستن رُ ممکن کنه
باید فهمید که چرا درس خوندن خوبه و چه چیز در دنیای بیکران علم وادب مهمه
پاسخ:
اوهوم ...
درسته
۰۱ مهر ۹۷ ، ۱۰:۵۱ صبورا کرمی
شیطان شدی😂😂😈😈😈
پاسخ:
فهمیدی😂😂😂
حتی اگه بهت ارادت هم داشته باشه واسه یه مدت سعی میکنه تغییر کنه و بعد برمی گرده به حالت قبل
هیچ ادمی تغییر نمیکنه مگه اینکه خودش بخواد و تلاش کنه. تکرار میکنم: تلاش کنه. حتی خواستنِ تنهام کافی نیست باید تو این راستا تلاش کنه
اگه بهت ارادت داشه باشه، فقط می تونی عامل این تغییر و فکر کردن بهش باشی و اگه تو هم بهش ارادت داشه باشی می تونی همراهیش کنی
پاسخ:
نظرتو باید بچسبونم ته پستم.
👌👌
این خواهرای کوچیک نعمتن به خدا
این اهنگ بوی ماه مهر بود؟ یادته؟ پخش میشد انگار صور اسرافیل میزنن. میخواستیم زمین دهان باز کنه بریم تو زمین و این اهنگو نشنویم.
دیشب براش پخش میکنم بلکه یکم روانش بهم بریزه و کسل بشه. نه تنها طوریش نشد بلکه میخنده:/ واقعا عجیب بود برام
آخرش خودم استرس گرفتم قطعش کردم :|
پاسخ:
اره :))
دیگ اون اهنگ رو هم کم پخش میکنند داره نوستالژی میشه:)
من خوشم میومد از اهنگ ولی همینجور میگید یه استرسی هم داشتم.یعنی هم خوش حال بودم هم استرس داشتم.

:)))
جا ما بودن چه می کردن :/
پاسخ:
همون دیگ:|
چند خط آخر رو موافقم شدید هییییی
پاسخ:
هعی
نظر مهرنازم بخون ...
۰۱ مهر ۹۷ ، ۲۰:۱۰ آقای هرمیت
مدرسه
هعیییی -_-
پاسخ:
-____-
البته خوبه که😁 من دوست داشتم روزا اول مهرو همیشه ذوق داشتم🙄
۰۱ مهر ۹۷ ، ۲۳:۵۲ خانوم میم
:(((
با کامنت خانوم مهرناز موافقم .
هیچکس نمیتونه کسی رو تغییر بده فقط میتونه دلیلی باشه ک بره به سمت تغییر
پاسخ:
اوهوم منم موافقم

درسته.
۰۲ مهر ۹۷ ، ۰۹:۴۲ منتظر اتفاقات خوب (حورا)
خوشحالی میره مدرسه و خونه خلوت میشه؟! :-))))
من اون موقع‌ها ذوق داشتم واسه اول مهر! ولی الان دوست ندارم برگردم به اون روزها!
پاسخ:
مرسی که انقد درکم میکنید :))))

اما من چرا، دوست دارم.
۰۲ مهر ۹۷ ، ۱۷:۱۰ سرباز مهدی
عجب هد قشنگی!
پاسخ:
ممنون.
قابل نداره ،برای شما:)
۰۳ مهر ۹۷ ، ۲۳:۳۶ جناب منزوی
اتفاقاً مدرسه ما بهتر بود، چون کسی نمی خوند حس رقابت هم نبود :)
نشون میده جنگنده ست و این عالیه، خدا حفظش کنه
پاسخ:
:))) ولی من رقابت داشتم منتهی نه انقد دیگ-_-

درس خوندن که جنگ نیست .
ممنونم 
ان شاءالله خدا عزیزا شمارم حفظ کنه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.