بق بقو

بق بقو

و ما برای عروج به آسمان آفریده شدیم

خدایا زمین گیر شدنم را مپسند...

به خود آی؛خود تو جانِ جهانی

۴ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

دستها بالا بود

هر کس سهم خود در طلبید

سهم هر کس که رسید داغ تر از دلها بود

اما 

نوبت به من که رسید 

سهم من یخ زده بود 

سهم من چیست،مگر یک پاسخ!

پاسخ یک حسرت

سهم من کوچک بود قد انگشتانم 

عمق آن وسعت داشت ،وسعت تا ته دلتنگی ها

شاید از وسعت آن بود که بی پاسخ ماند! 

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ شهریور ۹۳ ، ۱۱:۲۸
بق بقو


.یک تحلیلگر آمریکایی: تحریم های جدید ایران را نمی ترساند

تهران- ایرنا- ˈکلیف کوپچانˈ تحلیلگر موسسه پژوهشی و مشاوره ای موسوم به ˈگروه اوراسیاˈ گفت: آمریکا جمعه گذشته یکسری تحریم های جدید علیه شرکت های ناقض تحریم های ایران اعمال کرد؛ البته به نظر نمی رسد که این اقدام، ایران را ترسانده باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ˈکواتز،مقامات ایرانی از جمله ˈ بیژن زنگنهˈ وزیر نفت ایران در این باره گفته است: تهران، این تحریم ها را که با هدف کارشکنی در برنامه هسته ای اعمال شد، به رسمیت نمی شناسد و مانند گذشته آنها را دور خواهد زد. 

کوپچان درباره مذاکرات هسته ای می گوید که وجود مخالفان در طرفین مانعی بر سر مذاکرات است و روابط میان دو کشور(ایران و آمریکا) در روزهای اخیر شکننده شده است. 

وی که زمانی خوش بینانه از امکان دستیابی به توافق بین مذاکره کنندگان پنج بعلاوه یک و ایران سخن می گفت، اکنون معتقد است با توجه به سیاست های سرسختانه طرفین، شانس موفقیت در مذاکرات نسبت به گذشته کمتر شده و تمدیدی هم در کار نخواهد بود. 

کوپچان که پیشتر در وزارت خارجه آمریکا کار می کرد، معتقد است یکی از نخستین اقداماتی که آمریکا باید انجام دهد این است که جلوی صادرات نفتی ایران را بگیرد. 

نرسیدن به توافق، پیامدهایی مانند اعمال تحریم های شدید و جدید، تضعیف دولت میانه رو ˈحسن روحانیˈ و افزایش مخاطرات ژئوپلتیکی را به دنبال خواهد داشت. 

کوپچان در تایید ارزیابی خود در خصوص نتیجه مذاکرات گفت: لحن و موضع مقامات ارشد ایران در طول دو ماه گذشته به مراتب شدید شده است. 

وی افزود: سیاست های آمریکا نیز دستیابی به توافق را سخت تر می کند. بسیاری از اندیشکده ها و گروه های ذی نفع مخالف لغو تحریم ها هستند. سیاست های داخلی در آمریکا و ایران به مانعی بر سر راه امضای توافق تبدیل شده اند. 
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۳ ، ۱۹:۱۲
بق بقو

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۴ شهریور ۹۳ ، ۱۸:۳۹
بق بقو

چند سال پیش در جریان بازی های پارالمپیک (المپیک معلولین) در شهر سیاتل آمریکا ۹ نفر از شرکت کنندگان دو۱۰۰متر پشت خط آغاز مسابقه قرار گرفتند. همه این ۹ نفر افرادی بودند که ما آنها را عقب مانده ذهنی و جسمی می خوانیم. آنها با شنیدن صدای تپانچه حرکت کردند. بدیهی است که آنها هرگز قادر به دویدن با سرعت نبودند و حتی نمی توانستند به سرعت قدم بردارند بلکه هر یک به نوبه خود با تلاش فراوان می کوشید تا مسیر مسابقه را طی کرده و برنده مدال پارالمپیک شود ناگهان در بین راه مچ پای یکی از شرکت کنندگان پیچ خورد . این دختر یکی دو تا غلت روی زمین خورد و به گریه افتاد. هشت نفر دیگر صدای گریه او را شنیدند ، آنها ایستادند، سپس همه به عقب بازگشتند و به طرف او رفتند یکی از آنها که مبتلا به سندروم داون(عقب ماندگی شدید جسمی و روانی) بود، خم شد و دختر گریان را بوسید و گفت : این دردت رو تسکین میده .سپس هر ۹ نفر بازو در بازوی هم انداختند و خود را قدم زنان به خط پایان رساندند. در واقع همه آنها اول شدند. تمام جمعیت ورزشگاه به پا خواستند و ۱۰ دقیقه برای آنها کف زدند...

نتیجه:

وقتی جوان بودم آدم های زرنگ را تحسین می کردم،حالا که پیر شده ام آدم های مهربان را تحسین میکنم! ابراهام شل

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۲ شهریور ۹۳ ، ۱۷:۴۱
بق بقو