بق بقو

بق بقو

و ما برای عروج به آسمان آفریده شدیم

خدایا زمین گیر شدنم را مپسند...

به خود آی؛خود تو جانِ جهانی

۴ مطلب در آذر ۱۳۹۳ ثبت شده است

امام حسین (ع)میفرمایند:

کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند.


۳ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۳ ، ۲۰:۱۰
بق بقو

 

وقتی خدا من رو آفرید مطمئن بود اشتباه نکرده پس چرا من خودم رو قبول نداشته باشم!



آرزوهایت را یادداشت کن .خداوند آنها را فراموش نمیکند اما تو از خاطرت میرود .آنچه امروز

داری،

خواسته دیروز بوده است!



سه جمله برای کسب موفقیت

 
الف) بیشتر از دیگران بدانید

 
ب) بیشتر از دیگران کار کنید


ج) کمتر انتظار داشته باشید





با داشتن اراده قوی مالک همه چیز هستید . 





استعداد در فضای آرام رشد میکند و شخصیت در جریان کامل زندگی . 

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۲۱ آذر ۹۳ ، ۱۹:۰۶
بق بقو

فضاپیمای نیوهورایزنز امروز برای بار آخر از خواب بیدار شد تا عملیات خود را از شش هفته آینده آغاز کند. این سیاره عازم پلوتون شده تا علاوه بر بررسی این سیاره و قمرهای آن، کمربند ناشناخته کویپر را نیز بررسی کند.

پس از تقریبا 9 سال و پیمودن 4.8 میلیارد کیلومتر مسیر، کاوشگر نیوهورایزنز ناسا بالاخره به مقصد خود، سیاره پلوتون نزدیک شد. این فضاپیمای 480 کیلوگرمی در سال 2006 به فضا پرتاب شد تا قدم به مکانی از دنیا بگذارد که تاکنون هیچ فضاپیمایی در آنجا نبوده است. 

نیوهورایزنز قرار است در این سفر به بررسی سیاره کوچک پلوتون، قمرهای آن و سپس کمربند مرموز کویپر بپردازد.


لبراتوآر فیزیک دانشگاه جان هاپکینز که این مأموریت را زیرنظر دارد، امروز صبح تأیید کرده که نیوهورایزنز برای بار آخر از خواب بیدار شده و سیگنال روشن شدن آن توسط مرکز ناسا در استرالیا دریافت شده است. این سیگنال 4 ساعت و 26 دقیقه پس از ارسال از سوی نیوهورایزنز توسط مرکز زمینی دریافت شده است.

این فضاپیما در طول مسیر خود 18 بار و هر بار بین 36 تا 202 روز به حالت "خواب" رفته بود. قرارگرفتن نیوهورایزنز در این حالت می‌توانست اطمینان خاطر بیشتری برای کنترل و مانیتور بهتر و جلوگیری از خراب شدن قطعات آن فراهم کند.

تیم کنترل فضاپیما در شش هفته آینده و پیش از آغاز کاوش فضاپیما در 15 ژانویه (25 دی ماه) مشغول بررسی و تست دستورات حین انجام عملیات خواهند بود. علاوه بر این انبوه سنسورهای نیوهورایزنز نیز مورد تست قرار خواهند گرفت. این سنسورها عبارت‌اند از: طیف‌نمای فروسرخ و فرابنفش، یک دوربین چند رنگی کوچک، یک دوربین تلسکوپ با رزولوشن بالا، دو طیف‌نمای ذره قدرتمند و یک ردیاب گرد و غبار فضایی.


مسیر حرکت نیوهورایزنز


این فضاپیما در 14 جولای (23 تیرماه) نزدیک‌ترین فاصله با پلوتون را خواهد داشت. ناسا انتظار دارد جزئیات اولیه از مشاهدات نیوهورایزنز را در ماه می دریافت کند و در جولای نیز تصاویر دقیقی از ماه‌های آن شامل Charon، Hydra، Nix، Kerberos، Styx به زمین مخابره شود. 

این فضاپیما پس از این عملیات دشوارش 10 سال آینده را نیز به گشت و گذار در کمربند کویپر سپری خواهد کرد. اگر نیوهورایزنز بتواند از این مرحله نیز با موفقیت عبور کند، پیشبینی می‌شود که در سال 2038 به فاصله 100 AU زمین برسد و بتواند اطلاعاتی را از فضای بیرونی هلیوسفر به زمین ارسال کند.


به دلیل فاصله بسیار زیاد پلوتون از خورشید و عدم توانایی صفحات خورشیدی در تولید الکتریسیته لازم، این فضاپیما از واحد آر.تی.جی یا ژنراتورهای ترموالکتریکی رادیوایزوتوپ به منظور تولید نیروی برق استفاده می‌کند. در این وسیله گرمای ناشی از شکست طبیعی عناصر سنگین رادیواکتیو به مواد سبک‌تر بر طبق خاصیت ترموالکتریکی به جریان برق تبدیل می‌شود.


تصویر ثبت شده از پلوتو و قمرهای آن توسط تلسکوپ هابل

هال ویور از محققین ناسا در مورد اهمیت این پروژه می‌گوید: "نیوهورایزنز در پی اکتشاف نوع جدیدی از سیاره‌هایی است که ما تاکنون ندیده‌ایم. برای دهه‌ها گمان می‌کردیم که پلوتون تنها یک سیاره کوچک و عجیب در حاشیه منظومه شمسی ماست. اما حالا می‌دانیم که پلوتون دروازه ورود به دنیای جدیدی در کمربند کویپر است. نیوهورایزنز حالا می‌خواهد نخستین دید نزدیک از آنجا را امکان‌پذیر کند."
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۷ آذر ۹۳ ، ۱۰:۴۴
بق بقو

اینو برای اونایی میزارم که دوست دارن از فلوچارت و الگوریتم سر در بیارن .

خلاصه،یک مفهوم کلی دیگه! 

دریافت

حجم: 4.55 مگابایت
۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۱ آذر ۹۳ ، ۱۹:۳۷
بق بقو